piątek, 3 lipca 2015

Sałatka z tuńczykiem i kiełkami

Sałatka z tuńczykiem i kiełkami
Sałatka z tuńczykiem i kiełkami
Wprowadź do kuchni innowacje, które pozwolą Tobie i innym domownikom odkrywać nowe, wyborne smaki. Popularny tuńczyk z pewnością zdobędzie uznanie również w Twojej rodzinie, bez wątpienia będzie smakował także gościom, którzy Cię odwiedzą. Sałatka z tuńczykiem to potrawa, którą zrobisz szybko i bez dużego nakładu czasu i pracy.


Jeśli chcesz, aby potrawa była dietetyczna, to kup tuńczyka w zalewie własnej. Smakuje on świetnie i pozwala na przygotowanie potrawy lekkiej, a jednocześnie pożywnej. Godny polecenia przepis na sałatkę z tuńczykiem to taki, który dostarczy nam sporo witamin. Dlatego warto zrobić sałatkę, w której oprócz tuńczyka znajdą się liście dowolnej sałaty oraz kiełki. Możesz wypróbować taką sałatkę z różnymi kiełkami, jednak najlepiej chyba smakuje ona z kiełkami lucerny. Do sałatki warto też dodać trochę pokrojonego, świeżego ogórka. Za przyprawy wystarczą sól i pieprz. Taka sałatka tuńczyk jest wyśmienitą potrawą na wiosnę, choć możesz ją przygotować o każdej porze roku.

2 komentarze:

  1. ja ostatnio kupiłam surowego tuńczyka i muszę przyznać, że po upieczeniu smakował o niebo lepiej niż te z puszki:))) a puszki też bardzo lubię:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli jest taka możliwość, warto sięgać po surowego tuńczyka :)

    OdpowiedzUsuń